Димитров: „Со сила нема убавина“, не може да имаме напредок во преговорите кога се уценува

Не може да има напредок во разговорите со Бугарија и одблокирање на македонските евроинтеграции бидејќи официјална Софија не’ уценува и го крши Договорот за добрососедство, цени вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер