Д-р Петличковски: По 6 месеци имунитетот од вакцината слабее затоа се препорачува трета доза

По шест месеци имунитетот од вакцината слабее, покажуваат научните истражувања, па затоа се препорачува трета „бустер“ доза, вели Д-р Александар Петличковски, Директор на Институтот за имунобиологија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер