Олимпискиот херој Георгиевски дочекан со овации

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски со сребрениот медал на градите, освоен на Летните Олимписки игри во Токио, пристигна во Скопје. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер