Ангелов: Пожарот кај Кочани е под контрола, го гасат 400 луѓе и хеликоптер на армијата

Пожарот кој веќе неколку дена гори на осоговски планини над Кочани не е локализиран, но е под контрола и нема опасност за куќите, вели директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер