Зголемен бројот на повици во брза помош, дневно стотина интервенции и десетина колапси

Телефонот на Брза помош не престанува да ѕвони, екипите интервенираат на стотина случаи дневно поради високите температури. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер