Цената на парното се намалува за 4 отсто

Жителите на Скопје од следниот месец ќе добијат пониски сметки за парно, откако Регулаторна одлучи крајните цени кај трите компании на ниво на град Скопје да се намалат во просек од 4%. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер