Заев, Рама и Вучиќ на регионален економски форум во Скопје ќе го менуваат името „Мини шенген“

Почна економскиот форум за регионална соработка на кој учествуваат преку 300 компании од Македонија, Србија и Албанија, Бих, Австрија, Полска, Грција. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер