Светски ден за борба против трговија со луѓе

На светскиот ден за борба против трговија со луѓе свое обраќање имаше државната секретарка и национална координаторка за борба против трговија со луѓе и илегална миграција на РМ, Магдалена Несторовска . Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер