Предложено охридскиот регион да добие две години рок да ги исполни препораките на УНЕСКО

Македонија и Албанија добија ултиматум да ги исполнат препораките од 2020 година и до крајот на февруари 2023 година да поднесат извештај за напредокот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер