Скопска апелација ја објави пресудата со која се потврди првостепената пресуда во „Рекет“

Откако синоќа Бојан Јовановски од куќен притвор беше спроведен во затворот „Идризово“ на одлежување на 9 годишната затворска казна, истото денеска се очекува и за поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер