Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, приведени пет лица

Полицијата успешно спречила меѓународен канал за трговија со дрога откако во акцијата спроведена вчера во повеќе градови во Македонија се уапсени 5 лица меѓу кои, 2 поранешни вработени во Министерството за внатрешни работи. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер