Велковска: Охрид не е нечие природно базенче, туку еко систем стар илјадници години

Драгана Велковска од Граѓанската иницијатива СОС Охрид вели дека е подобро Охрид да биде впишан на листата на УНЕСКО со светски богатства во опасност за да се заштити тоа подрачје и за да биде мониторирано од меѓунардни институции. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер