Петмина Македонци се вратиле од одмор во Грција со Ковид-19, 13 други ставени во изолација

Пет лица кои биле на летување во Грција се вратиле во Македонија позитивни на коронавирусот, потврдува за Канал 5 директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Ирена Сотирова-Бухова. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер