Како во дел бугарските медиуми гледаат на посетата на македонската делегација во Софија?

​Што содржи конкретниот предлог кој им го понуди премиерот Заев на бугарските власти за решавање на македонско-бугарскиот спор е главна тема во бугарските медиуми. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер