Заев и Димитров на покана на Курц учествуваат на Самитот за Западен Балкан во Виена

Македонија има солидна политичка поддршка за проширување, а за тоа потврдата е добиена од повеќемина европски лидери, како и највисоките претставници на Европската Унија, порача премиерот Заев од Самитот за Западен Балкан во Виена. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер