Владата ги оценува за шпекулации, наводите во дел од бугарските медиуми за предлогот на Заев

Дел од понудените формулации, според „24часа“, е дека македонскиот и бугарскиот народ се братски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер