Се проширува црната листа на САД, влегуваат и лица од Грција кои се против договорот од Преспа

Сите кои што работат против Договорот од Преспа и во државите надвор од Западен Балкан, вклучувајќи ја и Грција, ќе се најдат на црната листа на САД. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер