Македонија поразена од Украина во вториот и клучен натпревар на Европското

Нема напредок кон отстранување на бугарското вето и по средбите на премиерот Заев во Софија, но фокусот денеска сепак е кон Букурешт каде македонската фудбалската репрезентација го играше вториот натпревар на Европското првенство. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер