Премиерот Заев и двоецот Димитров – Османи на средби со државниот и политички врв на Бугарија

Корисни средби, но без конкретен исчекор ова е заклучок од средбите на владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев со техничкиот премиер на Бугарија, Стефан Јанев, како и со претставници на најголемите политички партии во Софија . Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер