Протест против сечењето на 13 дрва на улица ,,Орце Николов“

Со едноминутно молчење во сеќавање на масакрираните дрва започна денешниот протест на улицата Орце Николов во скопско Дебар Маало. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер