Царовска: Целта на реформите е да се подобри образовниот систем

Минстерката за образовнаие Мила Царовска за најавените протести од страна на гранската иницијатива „учебници и настава мора да има“ рече дека барањата на родителите се неприфатливи. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер