Офицер од мисија во Африка со медицинска евакуација ќе биде донесен во Скопје

Македонски војник сомнителен на јужноафриканскиот сој со специјален превоз се евакуира од Централно африканската република каде престојувал во воена мисија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер