Борел: Нема поддршка за раздвојување , ниту во институциите на ЕУ, ниту помеѓу земјите-членки

Никој во ЕУ не сака раздвојување на Македонија и Албанија во евроинтегративниот процес, порача уште еднаш јасно високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на Унијата Жосеп Борел, по денешната средба со премиерот Заев.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер