Левица со предлог закон бара укинување на зголемените надоместоци за уставните судии

Левица преку законски измени ќе интервенира да се анулира додатокот на плати коишто Уставните судии лани си го изгласаа во висина од 35 проценти. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер