НБ: Раст на БДП од 3,9 отсто, ќе раснат и цените на храната и енергенските

Цените годинава ќе растат повеќе од лани. Народната банка во најновиот извештај предвидува раст на инфлацијата од 2,2%. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер