Сертификат за вакцинација или негативен ПЦР тест за патување во Грција

По едно лето пауза, според најавите во моментов, Македонците ќе можат да се одмораат на грчките плажи, а за да ја поминат границата ќе биде потребно да се вакцинирани или пак да поседуваат негативен ПЦР-тест. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер