Чорапчиев за Канал 5: Депортацијата на Евреите од Македонија беше спроведена од Бугарија

Бугарскиот професор од Израел и соработник на Јад Вашем Меморијалниот центар за холокаустот - Ангел Чорапчиев во екслузивно интервју за Канал 5 говори за сите досега познати факти и сознанија за депортацијата на Евреите од Македонија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер