Двајца пратенци болни од ковид во скафандери дојдоа во Собрание, гласаа од посебни кабини

Владејачкото мнозинство ги оствари најавите – донесе двајца пратеници болни од ковид 19 во скафандери кои гласаа од посебни кабини за да се одблокира работата на Собранието. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер