Утре пристигнуваат вакцините на Фајзер во Македонија

По неколку месеци неизвесност и бројни административни кочници утре конечно пристигнуваат првите дози од „Фајзер“ преку директните преговори со компанијата. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер