Ангел Чорапчиев – професор и соработник на „Јад Вашем“ меморијалниот центар за холокаустот

Бугарскиот професор од Израел и соработник на Јад Вашем меморијалниот центар за холокаустот - Ангел Чорапчиев во екслузивно интервју за Канал 5 говори за сите досега познати факти и сознанија за депортацијата на евреите од Македонија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер