Дејвид Гир: Аферата со пасошите не го загрозува безвизниот режим

Безвизниот режим не е загрозрен со аферата за лажните пасоши, но случајот треба да биде процесиуран до самиот крај, вели амбасадорот на ЕУ во Скопје, Дејвид Гир во интервју за Радио Слободна Европа. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер