Од утре во прилепската Општа болница се отвора уште еден ковид центар

Прилеп е еден од градовите во кои состојбата е аларманта... Таму од утре во функција се ставаат нови капацитети за прием на пациенти.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер