Станува ли алармантна ситуацијата со ковид?

Премиерот со нов датум за пристигнување на вакцини во Македонија. Во недела ќе пристигнат три илјади вакцини од Русија преку Де-Ха-Ел, а ќе ги пречека министерот Венко Филипче и рускиот амбасадор Сергеј Александрович Баздникин. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер