Малите партии предлагаат една изборна единица, СДСМ прифаќа и очекува консензус од сите партии

Помалите партии од власта и од опозицијата не се откажуваат од барањето Македонија да биде една изборна единица. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер