Ќучук за Канал 5: Добрососедски односи се клучен дел за преговори со ЕУ

Со огромно мнозинство од 61 европратеник, четворица против и двајца воздржани, Комисијата за надворешни работи за на Европскиот парламент го усвои извештајот за напредок на Македонија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер