20 медицински лица и пациенти заразени со ковид-19 на Клиниката за нефрологија

Кластер на Клиниката за нефрологија, 21 заразен со ковид 19 се од вработените на оваа клиника. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер