Во функција Национален регистар на вистински сопственици

Вистинските сопственици на фирмите мора да бидат познати на јавноста и институциите – најдоцна за 90 дена почнувајќи од денеска, во националниот регистар правните лица се задолжени да внесат точни податоци за сопствеништвото на компаниите. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер