Продолжува бојкотот на наставата на дел од матурантите

Продолжува бојкотот на наставата на дел од матурантите. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер