Додека се чека гласањето за Законот за попис, власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања

На два дена пред гласање, ВМРО ДПМНЕ не се повлекува- инсистираат на повлекување на Предлог Законот за попис. СДСМ ги убедува дека пописот е неопходен и никој не треба да стравува од резултатите. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер