Анализа: Како ќе се спроведува пописот кај нас, а како во ЕУ?

По неколкудневна тензична расправа меѓу власта и опозицијата дали населението во земјава ќе се попишува според сите меѓународни критериуми и ќе даде релевантни резултати Предлог Законот за попис се уште чека за гласање во Собранието. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер