Намален бројот на заразени но преносот е зголемен во првите две недели од годинава

И покрај тоа што заразата со корона вирусот е намалена, аналитичарите кажуваат дека преносот е зголемен и ако до пред една седмица тој беше под единица, последнава седмица покажува дека еден болен заразувал едно лице. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер