Обвинителството оформи предмет по палењето на бугарското знаме во Вевчани

Додека МВР трага по сторителот, струшкото Обвинителство оформи предмет за лицето кое го запали бугарското знаме за време на карневалот во Вевчани. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер