Законот за безбедност за сообраќајот ги опфаќа и возачите на тротинети

Со новите измени во законот за сообраќај за прв пат во Македонија се регулира учеството во сообраќајот на електричните тротинети. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер