Филипче тврди дека има соодветна замена за „клексанот“

Решение на кризата со недостатокот на „клексан“ и „фраксипарин“ во аптеките ќе се бара денеска на состанок со претстваниците во Фондот за здравство, потврди министерот за здравство Венко Филипче. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер