Филипче најави пристигнување на вакцини во февруари

Дозите вакцини од производителот „Фајзер“ за нашата земја се веќе резервирани, а првите од нив се очекува да пристигнат во државата во февруари, рече во одговор на новинарско прашање министерот за здравство Венко Филипче. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер