Симовски за Канал 5: Целта на пописот е да се даде реалната слика за населението

Првиот човек на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски за Канал 5 вели дека очекува спроведување на статистичката операција и додава дека целта на пописот е да се даде реалната слика за населението... Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер