Филипче: Завршена е изведбата и поставувањето на модуларниот ковид центар во Кичево

Ковид центарот е со површина од 700м2 и има капацитет од најмалку 45 болнички легла. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер