O.Сарај се заканува да ги отстрани приколките кај езерото Tреска, камперите бараат да останат

Камперите кои се повеќе од 30 години стационирани во комплексот треска, добија 60 дневнен ултиматум од Општина Сарај да ги дислоцираат камп-приколките за кои велат дека со децении уредно ги плаќаат сите комуналии. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер