Филипче: Лекот „Ивермектин“ да не се зема по сопствено убедување

Колкава доза „Ивермектин“ треба да се даде на пациент кој имал контакт со заразен, а колку таблети треба да земе оној што веќе има симптоми. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер