Министерот Филипче денеска имаше работен состанок со координативното тело за вакцини

Пензионерите бараат приоритет за вакцинирање против ковид-19. Откако беше објавено дека британската вакцина „Фајзер“ од март ќе биде достапна и за граѓаните во Македонија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер